Companies

 • STM COATECH

  STM Coatech was founded in 2013 to provide certification education and training services in the field of International Paint Inspection and in the field of SSPC (Society of Protective Coatings) Protective Coatings. Our founders are SSPC and Nace Leader Instructors. They are experienced chemists in the coating sector with Nace CIP level 3, SSPC PCI Level 3, PCS, CCI, C1, C2, C7, C12, Bgas certificates. In addition to the official license of SSPC Trainings in Turkey; its SSPC training certificates are also internationally licensed in Romania, Ukraine, Russia, Azerbaijan, Georgia, Kazakhstan, Turkmenistan, Iraq, Qatar, Kuwait, Oman, Sudan and Algeria. This company’s sense of work since it was founded until now is based on perfectionism and forward progress and with this understanding it has provided several services in the field of education, training, consulting, contract writing, quality consulting (ISO 9001 and SSPC QP )  and it has even provided inspectors for big projects and companies domestically and internationally.

 • ART LOGO1

  ARTRONIC

  Our venture that started with Uninterrupted Power Supply manufacturing over 20 years ago has developed with the purpose of providing the better to our customers by following the advancements in our sector and always using the state-of-the-art.
  During this course of time, we became the authorized distributor of world giants such as Huawei and AEG Power Solutions in Turkey.

 • Atalanta

  ATLANTA GENERATOR

  Our company which has T.C. Ministry of Industry and Commerce Guarantee Certificate and TSE-HYB quality certificates, is at your service with the generators it produces with a power range of 0,85-300 Kva.

 • kortaş raf logo

  KORTAŞ DEPO RAF SİSTEMLERİ

  Kortaş depo ve raf sistemleri-Türkiye ve uluslararası raf imalat, raf sistemleri ve konfeksiyon ekipmanları sektörünün önde gelen sanayicilerindendir.

 • Lang & Yüzer Otomotiv A.S.

  Lang & Yüzer Otomotiv A.Ş., kesinlik ve güvenilirlik demektir. Halen Çerkezköy ve İzmit’teki (Türkiye) iki işletmemizde yaklaşık 200 çalışanımız LY şirketler grubunun yüksek kalite standartlarına göre çalışıyor. Portföy, üretimin yanı sıra uzman personel tarafından yerine getirilen servisleri de kapsamaktadır.

 • Adsız

  Dekor Depo

  Trendleri belirleyen çizgimizle, en iyiye ulaşmanın sürekli kendini yenilemeyle mümkün olduğunu bilerek ürettiğimiz ürünleri, müşterilerimizin her şeyden önce markalarımıza güvenmelerini sağlamaktır.

 • Trio Plastik San Ve Tic A.Ş.-пластиковая промышленность

  Мы производим пластмассовые детали для многих отраслей, таких как бытовая техника, бытовые электроприборы, товары личной гигиены, промышленность деталей машин.

 • logo s

  REALTY41İZMİT GAYRİMENKUL- Real Estate

  Let us market your property and real estates , save time to spend it with your loved ones.

 • İnko İnşaat- Construction

  İNKO İNŞAAT which has been in business for more than 20 years in Adapazarı, has come to this day without sacrificing the quality of its construction works and it is proceeding firmly in this way. With its team and equipment in hand, it combines all kinds of construction work with a professional business mentality to sustain a good quality.

 • logo

  Karasu Yavuzyiğit Construction and Real Estate

  Karasu Yavuzyiğit Construction and Real Estate Company is located in Karasu at Black Sea Coast and specialized on Construction, Construction Materials, Property and Land.

   

 • günar logo

  Günar Aluminum Cladding Systems

  Günar Aluminum aims to improve itself in the building cladding system industry with its professional applications without ever sacrificing the satisfaction of their customers or the quality of their products

 • Ada Derya Süt A.Ş. – Diary Products

  Derya Dairy Products Company has very large variety of products under the certification of TSE (Turkish Standards Institution) and GIMDES (HALAL CERTIFICATION OF TURKEY) which is the member of World Halal Council.

  Derya Diary Products Company conducts it’s production under the highest global hygiene standards and assures that healthy and halal products are delivered with continuously high standards.

  Our diary products are delivered in all Turkey with a high technology supply chain  and mainly covering  Sakarya, Istanbul, Ankara, Bursa, Eskisehir, Kocaeli, Yalova, Bolu, Bilecik, Düzce, Tekirdag, Zonguldak, Edirne, Adana, Çorum, Çankırı and Gölcük . We continuously focus on our environment and high standards of quality to satisfy our customers.

 • thumbnail_TABELA

  PALMİYE GUEST HOUSE

  Palmiye Guest House which is located in Sakarya city center, offers their guests the home comfort they desire.

   

   

 • logo

  BiGezGel Turizm Seyahat

  En güzel yerler bile, yanınızda sevdiklerinizle çok daha güzelleşiyor.Yeni rotalar ve deneyimler bizleri ve sizleri bekliyor.

 • adaduz (2)

  Ada Düz Yapı

  Şirketimiz 20 yıllık tecrübesi ile siz değerli müşterilerimizin çözüm ortağı olarak hizmet vermektedir.

 • AAA.ÇELEBİ ÇİÇEKÇİLİK

  Çelebi Çiçekçilik

  Bir çiçektir belki de tüm günün kurtulmasına sebep olacak, kim bilir? Vazoda hazırlanan türlerden hoşlanmayanlar olabilir lakin onlar içinde saksı içindeki alternatifler var olduğu sürece mutlu edilmesi en kolay kişilerdir çiçek sevenler. Böyle olunca da çiçekleri kim sevmez ki?

 • TARGİM, Environment, Agriculture and Food Consultancy Recycling Company

  TARGİM, Environment, Agriculture and Food Consultancy Recycling Company was established in 2006. It started its services with Agriculture and Food services, it then added Environmental Services and Occupational Health and Safety services to its services. Environmental Impact Assessment and Monitoring Unit; is responsible for the EIA during the construction period, Project Promotion Files, monitoring after EIA (construction and operation stages), Preparation of Environmental Management Plans, etc.

 • logo

  ZİYAMAK

  Ziyamak olarak, Sakarya'da lavaş makinasi üretimi yapan deneyimli bir kuruluşuz.

 • ergünler

  Ergünler Yapı Dekorasyon

  Çağın gerektirdiği modernizm!

  1983’ten beri…

   

  Aksesuar koleksiyonlarıyla mekanlarınıza hayat vermeye devam ediyor. Tasarım ve uygulama aşamaları boyunca estetik normların yanında, işlev ve teknolojiye de dayalı evrensel bir anlayışa hitap etmeyi hedefleyen firmamız, ihtiyaçlarınızı en iyi çözümlerle karşılamak için 15 yıldır PVC, duvardan duvara halı, laminat ve lamine parke ithal etmektedir.

 • guven-celik-hasir-logo

  GÜVEN ÇELİK HASIR LTD.ŞTİ.

  Sektörde ilk TSE’li ürün sunan Güven, son dönemde Satış ve Pazarlama ağını genişletmiş başta İstanbul, İzmir, Ankara, Adana’da depo ve bölge satış temsilcilikleri açmış, dağıtım kanalında pek çok toptancı ve uygulamacı firma ile tüm illerimizde bayilikler vasıtasıyla mal ve hizmet sunma kabiliyetine sahip olmuştur. Özellikle Balkanlar ve Türk Cumhuriyetlerinde anahtar teslim projelere imza atmış olan Güven aynı zamanda Bulgaristan’da Güven Fence markasıyla Varna’daki satış ofisinden mal ve hizmet sunmaktadır.

 • Sarımert Yapı İnşaat

  Sarımert Yapı güven, kalite ve kararlılık ile müşterilerine müteahhitlik hizmeti sunmaktadır. Her bir projede zaman ve maliyetten tasarruf ile en yenilikçi hizmeti sunmaktadır. Sarımert Yapı hem küçük hem de büyük yapılarda gösterilen başarı sektöre liderlik etmesini sağladı.

   

 • Özel Adagöz Tıp Merkezi

  2006 yılının Haziran ayında Kuşadası'nda hizmet vermeye başlayan Ada Göz Dal Merkezi ve Cerrahi Birimi,10.yılı 2016 ocak ayı itibariyle Adagöz Tıp Merkezi olarak yeni adresinde sizlere hizmet vermeye başlamıştır. Sadece Kuşadası'na değil tüm çevre il ve ilçelere deneyimli uzman doktor kadrosuyla ve yenilenen binasıyla üst düzeyde sağlık hizmeti vermektedir.

 • Koçulu Peynircilik- Cheese Making Company

  Koçulu Peynircilik (cheese making Company); has become a family tradition with the experience and knowledge of over 130 years gained from the cultural and biological riches of Caucasus and Anatolia.

 • e0c6af8ce6a141e5abd3b2f65126b4b6

  MUBU

  Gelişen teknoloji bizlere bir çok şey kattığı gibi bir o kadar da götürdü. Bugünün anneleri, babaları çocukluğumuzda yattığımız yatakları, döşekleri artık bulamaz, hatta göremez olduk. Artan maliyetler ve ucuz üretim nedeniyle ağacın yerini metaller ve sunta gibi yapay malzemeler doldurdu. Malesef çocuklarımız bizler kadar şanslı olamadı. Ağaca toprağa basarak büyüme şansları malesef azaldı.